Idea Challange

Организира се състезание за бизнес идеи на предприемчиви студенти:

Студентски Клуб по Предприемачество Start IT Smart организира състезание за бизнес идеи.

„Как бих променил света си?” е заглавието на съвместния проект между Start IT Smart, Център за Трансфер на Технологии, Start UP Foundation и Bulgarian Business Angels Network, търсещ предприемачески дух и необикновени млади хора

София, 1.1.2010г. – Студентите с желание и потенциал, които чувстват, че нещо в заобикалящия ги свят не е наред и желаят да бъдат част от решението, а не от проблема, ще могат да представят идеите си за жизнеспособен бизнес, който има положително въздействие върху заобикалящата го среда (околна среда, общество, университет, технологии и т.н.).

Целта на състезанието е да се открият и подпомогнат идеите, които са готови да оспорят традиционните бизнес норми и да видят възможности в устойчиви на времето практики. Най- добрите от тях ще спечелят менторство, което ще им помогне да ги трансформират в бизнес. Участник може да бъде всеки студент, който има желание и амбиция да стартира бизнес. Срокът за предаване на описание на бизнес идеята е 28.02.2010г. на адрес team | at | startitsmart | dot | com.  Освен безценното знание, необходимо да достигне потенциала си, най-добрата идея от Софийски Университет „Св. Климент Охридски”ще получи и парична награда на стойност 1500 лв.

Спонсорството на инициативата Start IT Smart Idea Challenge е предложение, насочено към организациите, които осъзнават ползите от развиване на предприемачеството сред младите хора и съществуването на иновативни компании, създадени от студенти и същевременно разпознават възможността за достигане до ясно дефинирана целева група от млади предприемачи.

За въпроси и допълнителна информация:

Димитър Караманчев                                   Start IT Smart

Тел.: +359 883 312 845                                  www.startitsmart.com

Karamanchev | at | startitsmart | dot | com team | at | startitsmart | dot | com

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.